poniedziałek, 20 maja 2024 13:10

Anna Jesień walczyła w Helsinkach

Anna Jesień reprezentująca LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA podczas Mistrzostw Europy, które rozegrano w stolicy Finlandii- Helsinkach wywalczyła wraz ze sztafetą 4x400metrów 8-mą lokatę.

Anna Jesień reprezentująca LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA podczas Mistrzostw Europy, które rozegrano w stolicy Finlandii- Helsinkach wywalczyła wraz ze sztafetą 4x400metrów 8-mą lokatę. Określenie „wywalczyła” bardzo pasuje szczególnie do biegu eliminacyjnego w którym to reprezentantka Łomży odebrała pałeczkę na 6-tym miejscu i na ostatnich metrach awansowała na 5-tą lokatę. Jak się okazało na mecie biegnące w drugim biegu Polki uzyskały identyczny czas jak ich rywalki z pierwszej serii- Białorusinki(3:31.50) i o awansie do finału decydowały tysięczne części sekundy! Po kilkunastu minutach przeglądania zapisu foto finiszu przez sędziów okazało się, że to Polki są lepsze o te kilkanaście ….milimetrów. W tym przypadku nie tyle ważne jest miejsce, co czas sztafety , gdyż zawodniczki sztafety 4x400 walczą o awans na Igrzyska Olimpijskie a do rankingu liczy się suma 2-óch najlepszych czasów uzyskanych w ciągu minionego i obecnego sezonu. Dzięki poprawionemu czasowi w finale (3:30.17) polskie sprinterki na 99% znajdą się w czołowej 16-tce, która będzie walczyć na IO w Londynie. Ostateczny ranking będzie znany 3 lipca.

Jak mówi prezes klubu „PREFBET” Andrzej Korytkowski- Ania, ma już kwalifikację indywidualnie (400pł) i cieszę się, że nie pojechała do Helsinek „na kibica” a bardzo pomogła koleżankom, bo zarówno w eliminacjach jak i finale uzyskała najlepszy czas z całej sztafety.

Na Mistrzostwach Europy w Helsinkach oprócz Ani Jesień, która w sztafecie 4x400m zajęła ósmą lokatę startowało 2-ech innych reprezentantów naszego województwa(obaj Podlasie Białystok). Łukasz Parszczyński był 6-ty na 3000 metrów z przeszkodami, a Kamil Kryński zajął 13-tą lokatę na 200 metrów, natomiast sztafeta 4x100 metrów w której miał biec na czwartej zmianie, niestety zgubiła pałeczkę (już na 1-szej zmianie).