poniedziałek, 20 maja 2024 11:01

W Białymstoku bez medali

W miniony weekend na stadionie na białostockim Zwierzyńcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wystartowało kilkoro zawdoników LKS-u Narew-Kurpiewski Łomża, jednak żadnemu nie udało się stanąć na podium.

Najbliżej medalu była Justyna Ormanowska, która w finale konkursu pchnięcia kulą zajęła czwarte miejsce. W eliminacjach łomżanka z wynikiem 12,33m była szósta. W ścisłym finale poprawiła swój wynik o 8 centymetrów jednak nie wystarczyło to, żeby stanąć na podium. Do upraginonego celu zabrakło jej 28cm.

Na siódmej lokacie tegoroczne mistrzostwa ukończył skoczek wzwyż, Dominik Darmofał - Mój podopoieczny z wynikiem 195cm pewnie awansował do finału, jednak tam nie było już tak dobrze - relacjonuje trener Narwi, Jan Kotowski - W decydującej rozgrywce Dominik skoczył 199cm, ale potem trzykrotnie strącił 203cm. Szkoda, bo ten wynik gwarantował medal.

Do finału awansowała również startująca w trójskoku Katarzyna Smakowska, jednak w swojej najlepszej próbie uzyskała 11,11m i została sklasyfikowana na 10. miejscu. Oczko niżej uplasował się natomiast utalentowany skoczek w dal, Adrian Góralczyk - W miniony poniedziałek robiłem wszystkim zawodnikom sprawdziany i Adrian naciągnął sobie mięsień dwugłowy. Mimo kilku zabiegów, jakie przeszedł w kolejnych dniach nie czuł się w pełni zdrowy i do uzyskania dobrego wyniku zabrakło mu pełnego komfortu podczas biegania - tłumaczy Kotowski - Szkoda, bo w finale spalił dwa bardzo długie skoki, ponad 7,20m, a to już były odległości na medal.

Juniorom Narwi nie udało się wywalczyć żadnego medalu podczas Mistrzostw Polski, ale dokonała tego inna zawodniczka ćwicząca na co dzień pod okiem trenera Kotowskiego. Na ogólnopolskim finale Czwartków Lekkoatletycznych, który rozergrany został w ostatni weekend uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 5, Izabela Lipińska zdobyła srebrny medal w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 148cm - Rezultat osiągnięty przez Izę jest znakomity i bardzo dobrze rokuje na przyszłość - podkreślił doświadczony szkoleniowiec.