poniedziałek, 20 maja 2024 13:53

Kolejne starty Prefbetu

Kilka wartościowych rezultatów uzyskali zawodnicy LŁKS-u Prefbet Śniadowo podczas ostatnich startów. Najlepiej spisał się Jakub Nowak, który zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w Biegu Ulicznym na 5 km.

W zawodach, które rozegrano na warszawskim Ursynowie, wzięło udział 948 zawodników. Od początku biegu na czele stawki biegaczy znalazła się czwórka zawodników, a wśród nich dwaj zawodnicy Prefbetu, Michał Bernardelli i Jakub Nowak - Po przebiegnięciu 3 kilometrów, niestety z walki o medale odpadł Michał, ale za to dzielnie walczył Jakub, który zdobył srebrny medal przegrywając tylko z rekordzistą Polski w maratonie Henrykiem Szostem (WKS Grunwald Poznań), mającym już nominacje na Igrzyska Olimpijskie w Londynie – tłumaczy prezes LŁKS-u, Andrzej Korytkowski.Wywalczone w stolicy srebro jest dla Nowaka już drugim medalem (po złocie w Przełajowych Mistrzostwach Polski), jakie zdobył w tym sezonie.

Awanse na OOM

Przy „paskudnej” pogodzie (zimno, wiatr, deszcz i …grad) rozegrano w Łomży eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Zawodnicy z dwóch łomżyńskich klubów zdobyli razem 21 medali (4 złote, 8 srebrnych, 9 brązowych), ale nie to było najważniejsze. Zawody w Łomży były okazją, aby zdobyć awans automatyczny na OOM i nie czekać na wyniki innych oraz na ogłoszenie list dwudziestu najlepszych wyników w kraju, które będą znane po 18 czerwca - Chcąc uzyskać automatyczny awans nie wystarczyło uzyskać wysokiego minimum wynikowego lub wygrać makroregionalną konkurencję, ale trzeba było zrobić te dwie rzeczy jednocześnie – tłumaczy Korytkowski. Taka sztuka udała się, tylko Maciejowi Tarnackiemu w pchnięciu kulą oraz Beacie Trzonkowskiej w rzucie dyskiem (oboje LŁKS), którzy ustanowili rekordy życiowe.

Dodatkowo, po zebraniu wyników ze wszystkich ośmiu makroregionów, na jakie podzielony jest nasz kraj, okazało się, że sztafeta chłopców Prefbetu (Rafał Łaguna, Michał Kamiński, Tomasz Olszewski i Grzegorz Chyliński) uzyskała tego dnia drugi wynik w Polsce i też jest pewna udziału w OOM - Patrząc na tabele z lat ubiegłych wnioskuję, że na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Kraków 22-24.07.2012) ma szansę znaleźć się około 15-20 osób z łomżyńskich klubów – kończy Korytkowski.