Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:26

Anna Kaczyńska wróciła z Mistrzostw Europy ze złotym medalem

2. czerwca w Budapeszcie odbyły się 26 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Zawody zgromadziły rekordową ilość 200 zawodników z 22 krajów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wagowych mężczyzn oraz trzech kobiecych.

Sensei Anna Kaczyńska wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii ciężkiej (+65kg). W drodze do finału, w pierwszym pojedynku pokonała Vanessę Martinez z Hiszpanii powodując czasową niezdolność przeciwniczki do walki. Kolejną walkę stoczyła z reprezentantką Rosji Evgenyą Timergalievą, wygrywając po pierwszej rundzie przez wskazanie sędziów 5-0. W finale spotkała się z aktualną wicemistrzynią świata Rosjanką Valerią Doroshenko. Pojedynek był rewanżem za ostatnie Mistrzostwa Świata w Tokio, w których Sensei Kaczyńska decyzją sędziów przegrała półfinał, ostatecznie zdobywając brązowy medal. Pierwsza runda bardzo dynamicznej i twardej walki w półdystansie nie przyniosło rozstrzygnięcia. Nastąpiła dogrywka, w której konsekwentnie realizując założenia taktyczne, naszej zawodniczce udało się uzyskać przewagę. Po tej rundzie sędziowie przyznali zwycięstwo Sensei Annie Kaczyńskiej.

Kolejna zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate reprezentująca Polskę podczas budapesztańskich mistrzostw to Aleksandra Zajkowska, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w wadze lekkiej (-55kg) , które odbyły się w Padwie we Włoszech. Niestety tym razem nie udało jej się dostać do strefy medalowej. W ćwierćfinale, po dogrywce, decyzją sędziów przegrała z wicemistrzynią Rosji Eleną Gulko.

Świetnie zaprezentował się Sensei Skander Youssfi, który jako jedyny zawodnik spoza Europy (reprezentował Tunezję) został dopuszczony do startu w mistrzostwach. Mistrz krajów arabskich przygotowywał się do startu w Łomży ćwicząc i sparując z zawodnikami Łomżyńskiego Klubu Karate. W kategorii średniej, w stawce 34 zawodników, zdobył brązowy medal. Pokonał kolejno reprezentanta gospodarzy Gabora Gudmona, Włocha Giuseppe Mancuso oraz Francuza Guillaume Grundler. Niestety w ostatnim pojedynku doznał kontuzji, która uniemożliwiła przystąpienie do walki o finał.

Relacja z Mistrzostw Europy w Budapeszcie będzie do obejrzenia w najbliższym czasie na antenie TVP Sport, TVP Info, TVP 3.