poniedziałek, 20 maja 2024 12:59

Dominik Seroka wrócił z Mistrzostw Europy z trzema medalami

W dniach 25-27. maja br. w Spale odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. Wśród reprezentacji Polski znalazł się łomżyński karateka - Dominik Seroka - instruktor Akademii Sztuk Walki "Dragon", który wywalczył podwójny tytuł wicemistrza Europy i zdobył 3 medale.
W dniach 25-27. maja br. w Spale odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. Wśród
reprezentacji Polski znalazł się łomżyński karateka - Dominik Seroka - instruktor Akademii Sztuk Walki "Dragon", który wywalczył podwójny tytuł wicemistrza Europy i zdobył 3 medale:

- srebrny medal w konkurencji kata indywidualne;
- srebrny medal w kumite drużynowym;
- a oprócz tego brązowy medal w kata drużynowym.

W zawodach wzięło udział ok. 800 zawodników z 20 państw. Mistrzostwa Europy były objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Polski-Bronisława Komorowskiego.

Dla 19-letniego Dominika był to debiut w wyższej kategorii wiekowej (młodzieżowcy), która jest ostatnim etapem przed kategorią seniorów. Sukces medalowy na Mistrzostwach Europy zasługuje na tym większy podziw, gdyż Dominik, kończąc w tym roku edukację w II LO w Łomży, zdawał maturę i miał przez to ograniczoną ilość czasu na odpowiednie przygotowanie się do zawodów.

Jak informuje zarząd ASW "Dragon", pomimo młodego wieku Dominik Seroka ma już na swoim
koncie wiele innych osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest m.in. wielokrotnym Mistrzem i medalistą Mistrzostw Polski, Mistrzem Europy (z 2009r.), brązowym medalistą Mistrzostw Świata (z 2007r.) a w ubiegłym roku został zwycięzcą bardzo prestiżowego Miedzynarodowego Turnieju "FUDOKAN BEST". W karate fudokan posiada mistrzowski stopień 1 dan (czarny pas).