niedziela, 12 maja 2024 04:56

Medalowi zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate

10 marca na obiektach AWF w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Makroregionu Wschodniego z udziałem 149 zawodników z 30 ośrodków.

Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate bardo dobrze się zaprezentowali zdobywając 2 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe medale co pozwoliło na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji drużynowej. Brązowe medale zdobyli zawodnicy w kategorii open seniorów (+80 kg) Kamil Mieczkowski i Marcin Banach. Pierwszy z nich wygrał przed czasem pojedynek o wejście do „ósemki” z zawodnikiem z Ełku. O wejście do strefy medalowej walczył z reprezentantem Radzymina wygrywając zdecydowanie. Półfinałową walkę przyszło mu stoczyć z ubiegłorocznym wicemistrzem Europy juniorów wagi ciężkiej z Warszawy. Po bardzo wyrównanym i zaciętym starciu sędziowie zdecydowali o zwycięstwie przeciwnika Kamila. Zawodnik ten triumfował w swojej kategorii, kończąc walkę finałową z zawodnikiem z Lublina przez spektakularny nokaut techniką obrotową.

Drugi z reprezentantów Łomży z łatwością przeszedł eliminacje. Dopiero w półfinale, w którym walczył z w/w znokautowanym zawodnikiem z Lublina, z powodu kontuzji jaką okazało się złamanie palca nogi, uległ przeciwnikowi.

Świetnie zaprezentowali się juniorzy (16-17 lat). Szamil Szabajew walczący w kategorii lekkiej (-60 kg) nie dał szans swoim przeciwnikom kończąc jedną z walk przed czasem. Hubert Kalski (-75 kg) również wygrał swoją kategorię co było dla niego o tyle ogromnym wysiłkiem, że jeszcze na dwa dni przed zawodami nie było pewne czy z powodu choroby będzie mógł wystartować. Bardzo mądrze taktycznie rozegrał pojedynki narzucając swoje tempo i styl walki.

Wszechstronnie zaprezentowała się Karolina Mroczkowska, która zdobyła dwa srebrne medale, jeden w konkurencji walk (kumite) drugi w układach (kata). Natomiast walki toczyła w kategorii lekkiej juniorek (-55 kg) ważąc zaledwie 47 kg co miało kapitalne znaczenie zwłaszcza w pojedynku finałowym. Po nierozstrzygniętej jednej rundzie, w dogrywce musiała uznać przewagę cięższej i silniejszej przeciwniczki z Olecka.
W składzie łomżyńskiej drużyny z powodu choroby zabrakło brązowej medalistki Mistrzostw Europy Oli Zajkowskiej, która rok wcześniej wygrała kategorię lekką seniorek i jest obecnie na pierwszym miejscu w rankingu polskich zawodniczek wagi lekkiej.

Klasyfikacja drużynowa: 1. Warszawa 22 pkt 2. Lublin 19 pkt 3. Łomża 18 pkt