Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Koszykówka: Awansu nie będzie

Mimo, że do zakończenia ligi wojewódzkiej pozostały jeszcze dwie kolejki, to młodzicy UKS-u Dziewiątki Łomża stracili już szansę na awans do rozgrywek strefowych. W środowym meczu 12. serii spotkań podopieczni trenera Włodzimierza Wójcika przegrali u siebie z liderem, Żubrami I Białystok 45:56.
Od pierwszych minut na parkiecie trwała zacięta walka. Oba zespoły dobrze grały w obronie, ale nieco lepszą skutecznością wykazywali się gracze z Białegostoku, który po pierwszej kwarcie prowadzili 9:5. Mimo lepszego otwarcia drugich dziesięciu minut przez ekipę gości (w pewnym momencie prowadzili 19:10), na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku oscylującym wokół remisu 20:23.
Niestety, druga połowa była już zdecydowanie słabsza w wykonaniu łomżan. Zawodnicy trenera Wójcika grali z bardzo niską skutecznością rzutową, a do tego przegrywali większość pojedynków o zbiórkę. W efekcie po 40 minutach walki to zespół Żubrów mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa  i dzięki niemu zapewnił sobie pierwsze miejsce na koniec rozgrywek.
- W Białymstoku przegraliśmy z nimi bardzo wysoko i chłopcy dzisiaj obawiali się trochę tego meczu. Uważam jednak, że zagraliśmy dzisiaj momentami nieźle w obronie, a porażka spowodowana była za dużą ilością strat własnych – ocenił Wójcik.
Łomżanie mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania – z drugim i trzecim zespołem Żubrów. Ich wyniki nie będą miały jednak większego wpływu na zajęte miejsce. Gracze Dziewiątki już kilka meczów wcześniej stracili szansę na zajęcie lokaty gwarantującej awans do „strefy”.