Pychówki i szanty nad Narwią

  • 23.07.2021, 08:54
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pychówki i szanty nad Narwią
Jak informuje Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska sobota (24 lipca) na łomżyńskich bulwarach będzie obfitowała w wiele atrakcji. W godzinach 13:30–15:30 na rzece Narew odbędzie się pokazowa impreza wodniacka pn. "Wyścigi pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2021". Natomiast od godz. 17:00 na scenie w okolicy Portu Łomża będzie miała miejsce II edycja festiwalu „Szanty nad Narwią”.

W trakcie wyścigu pychówek odbędą się widowiskowe konkurencje, których ozdobą będzie główny wyścig na dystansie 500 metrów o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2021.

Od godziny 17:00 na rozstawionej w okolicy Portu Łomża sceny wybrzmią klimatyczne nuty szantowe. Utytułowane licznymi festiwalowymi nagrodami zespoły „Mechanicy Shanty“, „Szkocka trupa” i „Flash Creep“, wykonają cały szereg standardów pieśni żeglarskiej. Szczegółowy harmonogram festiwalu przewiduje:
1) Rejestrację uczestników-widzów festiwalu: 16:30 – 17:00
2) Powitanie i prezentację wykonawców festiwalowych: 17:00 – 17:15
3) Występ zespołu „Szkocka trupa”: 17:15 – 18:45
4) Występ zespołu „Flash Creep“: 18:45 – 20:15
5) Występ zespołu „Mechanicy Shanty“: 20:15 – 22:15
6) Zakończenie festiwalu - rozdawanie autografów: 22:15 – 22:30


Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego oraz Wójta Gminy Piątnica Artura Wierzbowskiego. Organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Od godziny 15:00 na chętnych do uczestnictwa w spisie powszechnym, oczekiwać też będą rachmistrzowie spisowi.

Uwaga:
Z uwagi na konieczność przestrzegania obostrzeń pandemicznych organizatorzy zostali postawieni przed koniecznością wprowadzenia specjalnego trybu rejestracji dla uczestników koncertu. Widzowie wydarzenia będą mieli do dyspozycji specjalnie wygrodzony barierkami teren, na którym będzie dostępne 250 miejsc, z zachowaniem obowiązujących norm dystansu społecznego. Przed wejściem na wygrodzony teren wprowadzony będzie obowiązek dezynfekcji rąk, wypełnienia ankiety epidemiologicznej i posiadania środków ochrony osobistej typu: maseczka lub przyłbica.
Dla sprawnego przebiegu procesu rezerwacji miejsc organizator wprowadził możliwość wcześniejszej rejestracji swojej obecności i odebrania ankiety oceny ryzyka epidemiologicznego. Osoby chętne do potwierdzenia udziału w koncercie proszone są o potwierdzenie tego w terminie do dnia 23 lipca br., w postaci wysłania maila na adres: [email protected] z podaniem swojego imienia i nr. telefonu. Organizator dla wszelkich wyjaśnień związanych z procesem rezerwacji miejsca udostępnia w godzinach 12:00 – 17:00 nr. telefonu: 660 163 846, jak również zaprasza w godzinach pracy do Punktu Informacji Turystycznej w Hali Kultury przy Plac Stary Rynek 6 (wejście od pierzei ulicy Giełczyńskiej).
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizator informuje o możliwym ich braku w dniu imprezy dla osób, które wcześniej nie dokonały rejestracji swojego udziału w koncercie. Na terenie wygrodzonym obowiązuje zakaz spożywania napojów alkoholowych oraz palenia papierosów. Ponadto w dniu wydarzenia tj. 24. lipca br. na terenie Bulwarów będą obowiązywały ograniczenia w ruchu kołowym.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe