„Ja i Ty” - Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych z Łomży zaprasza na dwa spektakle muzyczne, które odbędą się w Centrum Kultury przy ul. Sadowej 12a w Łomży w dniach 16 i 17 listopada o godzinie 18:30. Przedstawienia muzyczne stanowią swoiste podsumowanie cyklu warsztatów wokalno-muzycznych prowadzonych przez dwójkę instruktorów: Kingę Lewiarz oraz Annę Podeszwik.
Grupa prowadzona przez Annę i Pawła Podeszwików przygotowała przedstawienie w oparciu o piosenki rodem ze starego kina i przedwojennych polskich filmów muzycznych, takich jak: „Szpieg w masce”, „Ada to nie wypada” czy „Zapomniana melodia”. Natomiast grupa osób pod przewodnictwem Kingi Lewiarz postanowiła zmierzyć się z piosenkami kurpiowskimi w ich uwspółcześnionej aranżacji muzycznej, nad którą czuwał Jan Suchodoła, przy wsparciu Kapeli Kurpiowskiej.
Scenariuszem do spektakli zajęła się Kasia Kuklińska; opieką sceniczną, scenografia i kostiumami - Zbigniew Brzeziński, charakteryzacją - Salon Fryzjerski Edyta, natomiast aranżacją i przygotowaniem muzycznym - Anna i Paweł Podeszwik oraz Kinga Lewiarz i Jan Suchodoła.
W spektaklach wystąpią: Basia Tarczewska, Ewelina Tomaszczyk, Ola Żochowska, Kasia Prokopowicz, Klaudia Radgowska, Wiktoria Świątkowska, Julia Kowalczyk, Kasia Kuklińska, Jan Rytel, Paweł Spaliński, Michał Dziekoński i Stanisław Świerżewski i inni.
Gościnnie wystąpi Kapela Kurpiowska.
Projekt realizowany jest w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej.
Wstęp wolny.

![Niemiecka delegacja w powiecie łomżyńskim. Partnerstwo, przyjaźń i wizyta w Rybnie - [VIDEO] Niemiecka delegacja w powiecie łomżyńskim. Partnerstwo, przyjaźń i wizyta w Rybnie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-niemiecka-delegacja-w-powiecie-lomzynskim-partnerstwo-przyjazn-i-wizyta-w-rybnie-1769787550.jpg)

![Łomżyński szpital inwestuje w opiekę ambulatoryjną - [VIDEO] Łomżyński szpital inwestuje w opiekę ambulatoryjną - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-lomzynski-szpital-inwestuje-w-opieke-ambulatoryjna-video-1770109560.jpg)


Komentarze