Żołnierze czasów okupacji i powojennych: NSZ, AK, WIN, innych organizacji podziemia niepodległościowego, bohaterowie walczący na wszystkich frontach II wojny światowej oraz po jej zakończeniu; osoby represjonowane za udział w walce z ustrojem komunistycznym. To w większości osoby już wiekowe, bardzo często samotne i schorowane. Trzeba im wyrazić wdzięczność i pomóc.
Do zbiórki zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomży i okolic, lokalne stowarzyszenia i organizacje, szkoły czy zakłady pracy. Na Państwa dary czekamy codziennie w godzinach 17:00 – 19:00 w Domu Parafialnym przy Kościele św. Andrzeja Boboli w Łomży przy ul. Wąskiej 93.
Istnieje również możliwość odbioru paczek na terenie miasta przez naszych wolontariuszy , po skontaktowaniu się telefonicznie z koordynatorem zbiórki. Potrzebne są przede wszystkim :produkty z długim terminem przydatności np: kawa, herbata, soki, syropy, słodycze, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, miody, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, kasza, ryż, bakalie, witaminy. Ponadto: artykułu chemii gospodarczej oraz do higieny osobistej np.: mydło, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasty do zębów, środki czystości . A dodatkowo także: koce, prześcieradła, ręczniki, pościel.
"Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, które dołączymy do paczek. Własnoręcznie wykonane przez dzieci będą miały największą wartość!" - apelują organizatorzy.
Zbiórka odbywa się do 15 grudnia. Następnie wszystkie produkty zostaną posegregowane i spakowane do paczek, które pojadą do Bohaterów z Łomży Przypominamy: codziennie w godzinach 17:00 – 19:00 w Domu Parafialny przy Kościele św. Andrzeja Boboli w Łomży przy ul. Wąskiej 93.
Regionalnym koordynatorem "Paczki dla Bohatera" jest Mariusz Pianka, tel. 736 791 660
e-mail: [email protected]

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)

![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)

![Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO] Nowa sala konferencyjna w Szepietowie otwarta. Wzmocnienie dla doradztwa rolniczego w regionie - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-sala-konferencyjna-w-szepietowie-otwarta-wzmocnienie-dla-doradztwa-rolniczego-w-regionie-1776763345.jpg)
Komentarze