Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here

2017. To był całkiem ciekawy rok

Czy był tylko rokiem, który poprzedza Wielki Jubileusz Łomży, czy ma swoją własną twarz? Rok 2017. Czy jest godny zapisania w pamięci, czy powinien jak najszybciej zniknąć jak zżółkłe kalendarze? Przypomnijmy sobie niektóre powitania i pożegnania, uśmiechy i łzy, budowle i ulotne emocje 2017 roku.
2017. To był całkiem ciekawy rok

Donata Godlewska, Czesław Rybicki, Jacek Szymański, Jan Miłosz Zarzycki i pośmiertnie Zenon Faszyński zostali laureatami dorocznych nagród prezydenta Łomży w dziedzinie kultury. Każda z tych osób powinna być nagradzana każdego roku.    

Furorę w Polsce zrobili Mariusz Hołownia i jego koleżanki i koledzy z I LO w Łomży. Nagrali swoją wersję znanego hitu "Where is the love" z pytaniem o miłość w czasach cierpienia i wojen. Zobaczyło klip kilkaset tysięcy internautów. Młodzi wykonawcy odwiedzili także telewizję, a telewizja w osobie Tomasza Kammela odwiedziła ich.              

Nevada w Łomży. Delegacja amerykańskiego stanu szukała w Łomży gospodarczych partnerów z inicjatywy senator Anny Marii Anders. Trudno powiedzieć czy znalazła. Nikt z łomżyńskich przedsiębiorców nie chwali się jak mu poszło w Las Vegas. Chyba został nam tylko "Kac Vegas". 

Ada Durzyńska i Adam Kalinowski dali po uszach i oczach w popularnym programie telewizyjnym dla wokalistów -  "Idol". Adam był nawet w finale. Jeszcze wiele razy w 2017 roku regionalne  talenty wokalne błysnęły w telewizyjnych produkcjach. Paweł Jasionowski z Zambrowa wziął udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Jula zagrała w serialu "M jak miłość". "Piękni i Młodzi" towarzyszyli uczestnikom "Tańca z gwiazdami". Od zawsze wiadomo, że łomżyniacy mają utalentowane gardła. No, i ma się rozumieć,  Zenek Martyniuk, chociaż nie jest z Łomży, ale też u nas śpiewał.      

Obelisk poświęcony żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych stanął w Łomży przy alei Legionów. "Niezłomni" z NSZ powracali tego roku m. in. w uroczystościach z okazji 75-lecia tej organizacji czy w filmie dokumentalnym Łukasza Korwina realizowanym m. in. w Nowogrodzie i koło Jedwabnego.   

Marzec

Wiceprzewodniczącym Rady Służby Cywilnej został łomżyński poseł Lech Antoni Kołakowski. Była to decyzja ówczesnej premier Beaty Szydło. Szefem rządu jest już Mateusz Morawiecki, a nasz doświadczony parlamentarzysta umocnił w tym roku swoją pozycję w Prawie i Sprawiedliwości.      

"Śniadania biznesowe" zainicjowały władze Łomży. Wymiany informacji i poglądów odbywają się rano. Pewnie dlatego zdają się być pożywne. Nowa inicjatywa promocji gospodarczej podjęta przez władze Łomży to także Anioły Biznesu. Pierwsze wzbiły się ponad ziemię i wbiły w dumę pod koniec roku.  

Po kilku latach posuchy Narew wylała wiosną. Ludzi postraszyła poziomami  ostrzegawczymi i alarmowymi, ucieszyła za to ryby i ptaki. A naszej ukochanej rzece tak się wysokie stany wód spodobały, że znów wylała na przełomie jesieni i zimy.

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiły, że wspólnie będą powstrzymywać marsz Prawa i Sprawiedliwości. Do tej pory tak się odgrażają.

Lekkoatleci "Prefbetu Śniadowo" Łomża zdobyli prawo reprezentowania Polski w Klubowych Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w 2018 roku . To był w ogóle dobry rok dla Andrzeja Korytkowskiego i jego podopiecznych. Laury wielu imprez ze srebrnym medalem mistrzostw Polski w maratonie Przemysława Dąbrowskiego, Piotr Łobodziński w glorii najlepszego na świecie biegacza po schodach, udany mityng na 25-lecie firmy Prefbet Śniadowo i największa radość - urodziny Anastazji, córeczki Justyny i Andrzeja Korytkowskich.




Podziel się
Oceń

Komentarze