Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here

2017. To był całkiem ciekawy rok

Czy był tylko rokiem, który poprzedza Wielki Jubileusz Łomży, czy ma swoją własną twarz? Rok 2017. Czy jest godny zapisania w pamięci, czy powinien jak najszybciej zniknąć jak zżółkłe kalendarze? Przypomnijmy sobie niektóre powitania i pożegnania, uśmiechy i łzy, budowle i ulotne emocje 2017 roku.
2017. To był całkiem ciekawy rok

Muzeum Rolnictwa im. księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zostało jednym z laureatów tradycyjnych Nagród Glogerowskich stowarzyszenia "Stopka". Placówka jest jednym z najważniejszych w regionie miejsc dla kultury i tradycji, zawsze gościnnym jak np. dla uczestników dorocznych "Ligawek".

Listopad

Kolejową "białą plamą" jest od wielu lat Łomża i Ziemia Łomżyńska. Dopiero od niedawna jest szansa reaktywację linii przebiegającej m. in. przez Czerwony Bór i Śniadowo. Niestety, powrót na żelazny szlak  zaczął się od straszliwej tragedii. W zderzeniu z kolejową drezyną zginęły na trasie Łomża - Zambrów trzy osoby.

Ponad 40 tysięcy złotych przyniosła doroczna kwesta Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej na ratowanie zabytków łomżyńskiego cmentarza. Wielkie i dobre są serca łomżyniaków, gdy widzą, że działanie ma sens.

Dzień Niepodległości "po łomżyńsku" wygląda zupełnie inaczej niż np. w Warszawie. Swoje miejsce mają w naszym świętowaniu  Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Leon Kaliwoda, PiS, PO i PSL.

Na drogę "Ku trzeźwości" zaprosili organizatorzy konferencji poświęconej tej tematyce, która odbyła się po raz pierwszy w Łomży.

Biskup Janusz Stepnowski pierwszy pospieszył ze swoją chusteczką na pomoc zapłakanej dziewczynce z przedszkola nr 5, którą stremował występ na scenie. Duszpasterz Diecezji Łomżyńskiej jest wśród nas już 6 lat.        

Adam "Babyface" Kownacki, pochodzący z Konarzyc bokser, jeden z najbardziej obiecujących "ciężkich", odwiedził swoich łomżyńskich wielbicieli.   

Grudzień

Nie tylko węgiel, ale też drzewne odpadki mają dawać ciepło mieszkańcom Łomży. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaczyna przygotowania do instalacji nowego kotła.

Biały Miś Łomżatek, ciuchcia Łomżalino, Pałac Mikołaja, wielka Bombka i jeszcze większa choinka - na łomżyńskim Starym Rynku święta widać już na długo wcześniej. O ile to jeszcze są święta Bożego Narodzenia.

Smak Ziemi Łomżyńskiej czeka na swojego odkrywcę - powiedział w Łomży Andrzej Fiedoruk, znawca kuchni i ludzi. Zatem lokalni Edisonowie, Kolumbowie i Makłowiczowie - do dzieła!   

"Szlachetne paczki" wymyślone przez księdza i filozofa Jacka Stryczka uszczęśliwiły w tym roku ponad 80 rodzin w Łomży i na Ziemi Łomżyńskiej. Robert Wesołowski i współpracujący z nim wolontariusze, firmy, PWSIiP, indywidualni ofiarodawcy niosą przed świętami przede wszystkim nadzieję i dają pomocną dłoń, by ludzie mogli się wydobyć z nieszczęścia.

Legionów 50. Ten adres warto zapamiętać, bo tam łomżyńscy handlowy pokazują jak można zrobić coś lepiej niż międzynarodowe korporacje

Politycy mówiący słowami życzliwości to możliwe tylko w święta Bożego Narodzenia. Tak było przed świętami w Łomży. Politykom, samorządowcom lekarzom, przedsiębiorcom, uczniom, żołnierzom, policjantom i strażakom, kiniarzom i kinomanom, mleczarzom i lodziarzom, wszystkim, którzy lubią innych życzymy

Szczęśliwego Roku 2018    




Podziel się
Oceń

Komentarze