We wrześniu, na okres miesiąca, pojawią się w Łomży unikalnie zaprojektowane i skonstruowane ławki w kształcie otwartych książek. Inicjatywa organizowana jest we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Inicjatorzy przedsięwzięcia do dyspozycji mieszkańców pozostawili kwestię, gdzie ławeczki mają stanąć.
Prezydent Mariusz Chrzanowski zachęca mieszkańców, by swoje propozycje lokalizacji „zaczytanych ławek” przesyłali do 9 sierpnia do godz. 12:00 na adres mailowy: [email protected]. Można je również umieszczać na oficjalnym profilu prezydenta Łomży na portalu społecznościowym Facebook.
Osoby odwiedzające ławki będą miały możliwość pobrania bezpłatnie utworów literackich za pomocą kodów QR umieszonych na tabliczkach opisujących każdą ławkę.
- Dodatkowo mieszkańcy będą mogli przekazać książki podopiecznym Fundacji Zaczytani.org, przynosząc używane oraz nowe woluminy we wskazane miejsce. Trafią one do szpitali, gdzie będą mogły z nich korzystać hospitalizowane dzieci oraz dorośli – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.
Dodatkowo 7 września planowane jest spotkanie z jednym z ambasadorów Fundacji (znanym aktorem, kabareciarzem, piosenkarzem, pisarzem lub rysownikiem), połączone z Narodowym Czytaniem 2019.


![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze