Już jutro rusza coroczna, ogólnopolska akcja „Znicz”, której inicjatorem jest Komenda Główna Policji. Policjanci w całej Polsce dbać będą o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, przeprowadzając kontrole trzeźwości. Każdego trzeźwego kierowcę funkcjonariusze zachęcać będą do oznakowania samochodu naklejką „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Od czerwca, w ramach rutynowych kontroli trzeźwości przeprowadzanych w całym kraju, Policja przekazała kierowcom około 450 tysięcy takich naklejek.
Policja, będąca partnerem ogólnopolskiej inicjatywy promującej trzeźwą jazdę „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, wręczać będzie naklejki z tym samym hasłem kierowcom, których trzeźwość zostanie potwierdzona podczas kontroli przeprowadzanych w ramach akcji „Znicz”. Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie - inicjator akcji - przeznaczył na ten cel 100 tysięcy naklejek. Ich dystrybucja wśród kierowców, podróżujących do nekropolii będzie stanowiła kontynuację działań prowadzonych od czerwca. Połączenie zintensyfikowanych kontroli trzeźwości z nagradzaniem odpowiedzialnych postaw, stwarza szansę na efektywniejszą promocję trzeźwości na polskich drogach, bez której, zwłaszcza w okresie nasilonego ruchu, niemożliwe jest zachowanie bezpieczeństwa.
Akcja „Znicz” trwać będzie w większości regionów od 31 października do 3 listopada. Policja zapowiedziała przeprowadzenie w jej ramach wzmożonej liczby kontroli. Sprawdzana będzie zarówno prędkość i trzeźwość kierowców, jak i stan techniczny pojazdów, które w okresie obchodów Wszystkich Świętych licznie wyjeżdżają na polskie drogi. Jak co roku, intensyfikacja działań w ramach akcji, skupi się w okolicach cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nich.
Jesteś trzeźwym kierowcą? Oznacz swój samochód
Dzięki wsparciu policjantów z całej Polski, naklejki z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” stały się ogólnopolskim manifestem odpowiedzialnych – trzeźwych kierowców, którzy umieszczając je na szybie swojego samochodu, otwarcie okazują swój sprzeciw wobec jazdy „na podwójnym gazie”. Walka z pijanymi kierowcami jest istotnym działaniem z punktu widzenia interesu społecznego, na co wskazuje zarówno poparcie takich projektów jak inicjatywa „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” przez Ministerstwo Gospodarki i Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jak i dane policyjne wskazujące na efektywność działań prewencyjnych. W 2012 roku, w czasie akcji „Znicz” zatrzymanych zostało 2128 nietrzeźwych kierowców, natomiast rok temu liczba ta była prawie o połowę mniejsza i wynosiła 1298.
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU - ZOBACZ:
![Konfederacja protestowała przeciw systemowi kaucyjnemu - [VIDEO] Konfederacja protestowała przeciw systemowi kaucyjnemu - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-konfederacja-protestowala-przeciw-systemowi-kaucyjnemu-video-1775848587.jpg)
![Na Starym Rynku - Mariusz Chrzanowski. Prezydent miasta Łomża - [VIDEO] Na Starym Rynku - Mariusz Chrzanowski. Prezydent miasta Łomża - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-na-starym-rynku-mariusz-chrzanowski-prezydent-miasta-lomza-video-1775922038.jpg)
![Złożono wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Zambrowa - [VIDEO] Złożono wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Zambrowa - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-zlozono-wniosek-o-decyzje-srodowiskowa-dla-obwodnicy-zambrowa-video-1775557090.jpg)
![Na Starym Rynku - Jacek Piorunek - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego - [VIDEO] Na Starym Rynku - Jacek Piorunek - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-na-starym-rynku-jacek-piorunek-czlonek-zarzadu-wojewodztwa-podlaskiego-video-1775507045.png)

Komentarze