Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Koszykarki z ”czwórki” trzecie w Polsce w koszykówce 3x3

W Łomży, w dniach 17-18 czerwca, odbyły się Finały Krajowe w koszykówce 3x3 dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Koszykarki reprezentujące SP 4 w Łomży po pięknej i zaciętej grze wywalczyły III miejsce na podium.

„Czwórkę” na zawodach reprezentowały: Oliwia Cwalina, Nikola Kozłowska, Michalina Siedlanowska i Maja Sierzputowska. Dziewczyny trenują pod okiem Marcina Piotrowskiego i Daniela Chojnowskiego.

- To był niezwykle dynamiczny i pracowity weekend. W ciągu dwóch dni rozegrano aż 29 spotkań. Nasze dziewczyny zagrały 6 meczy, z czego 5 wygrały, a jeden przegrały ze zwycięzcą turnieju – Ostrowem Wielkopolskim - komentuje trener Marcin Piotrowski.

I miejsce powędrowało do SP 5 z Ostrowa Wielkopolskiego, a II do SP 1 Wschowa. W finale krajowym w Łomży zagrało dziesięć zespołów: SP 5 Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie), SP 1 Wschowa (woj.lubuskie), SP 4 Łomża (woj. podlaskie), SP 3 Łomianki (woj. mazowieckie), SP 4 Pruszcz Gdański (woj. pomorskie), SP 198 Łódź (woj.łódzkie), SP  3 Ełk (woj. warmińsko-mazurskie), SP Kodeniec (woj. lubelskie), SP 3 Stalowa Wola (woj. podkarpackie), SP 1 Świnoujście (woj. zachodniopomorskie)

Podczas igrzysk przyznano również nagrody indywidulane:

• Nagrodę Prezesa SZS Kazimierza Gwiazdowskiego otrzymała Maja Sierzputowska z SP 4 Łomża,
  • Puchar Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego – Amelia Chwiłkowska z SP 5 Ostrów Wielkopolski,
  • Puchar zastępcy Prezydenta Andrzeja Stypułkowskiego- Lena Obuchowicz z SP 1 Wschowa,
  • Najlepiej punktującą zawodniczką została Oliwia Cwalina z SP 4 Łomża,
  • Najlepszym obrońcą uznano Maję Gniewosz z SP Wschowa,
  • Najlepszą zawodniczką turnieju MVP została Iga Jasik z SP 5 Ostrów Wielkopolski.

Organizatorem Finałów Krajowych w koszykówce dziewcząt 3x3, które odbyły się w naszym mieście była Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży oraz Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.