Bożonarodzeniowy Jarmark „Zasmakuj w Łomży” rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do godz. 17:00. Na stoiskach będzie można zakupić ozdoby, prezenty, wyroby rękodzieła artystycznego i potrawy regionalne. Od godz. 12:00 czas osobom odwiedzającym stoiska będą umilały elfy i ich pokazy cyrkowe.
W Hali Kultury w godz. 10:00-13:00 można będzie wziąć udział w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, a przez cały czas trwania jarmarku napić się zimowej kawy i herbaty.
O godz. 15:00 rozpocznie się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. Zainauguruje ją wspólne śpiewanie kolęd. Następnie o godz. 15:40 zaplanowano bożonarodzeniowy pokaz ognia. Bezpośrednio po jego zakończeniu harcerze Nadnarwiańskiego Hufca ZHP przekażą „Betlejemskie Światło Pokoju”. Jest ono symbolem wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, a także znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Wszystkich, którzy chcą zabrać do swoich domów ogień z Groty Narodzenia Pańskiego, zachęcamy do przyniesienia ze sobą świec lub lampionów.
O godz. 16:00 przewidziano składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Po części oficjalnej wszyscy mieszkańcy Łomży będą mogli przystąpić do wieczerzy wigilijnej, podczas której skosztować można będzie tradycyjnych potraw, m.in. czerwonego barszczu z uszkami, sałatki śledziowej, pierogów z kapustą i grzybami, ryby po grecku czy klusek z makiem, a także słodkich ciast. Świąteczne posiłki przygotowane zostały przez pracowników i podopiecznych Burs Szkolnych nr 1, 2, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 oraz Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
By ułatwić mieszkańcom dotarcie na te wydarzenia, tego dnia w godz. 8:00-20:00 korzystanie z autobusów komunikacji miejskiej będzie bezpłatne.
Bożonarodzeniowy Jarmark „Zasmakuj w Łomży” organizowany jest w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyje i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
![Już w ten weekend Łomżyńska Wieczerza Wigilijna i Jarmark -[VIDEO] Już w ten weekend Łomżyńska Wieczerza Wigilijna i Jarmark -[VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-juz-w-ten-weekend-bozonarodzeniowy-jarmark-i-lomzynska-wieczerza-wigilijna-1702627054-full.jpg)
![Koncert „Stabat Mater Ostrobramska” w Łomży - [VIDEO] Koncert „Stabat Mater Ostrobramska” w Łomży - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-stabat-mater-ostrobramska-w-lomzy-video-1773820266.png)

![Nowa atrakcja turystyczna Polski Wschodniej. Szlak „Pisa–Narew” połączy trzy województwa - [VIDEO] Nowa atrakcja turystyczna Polski Wschodniej. Szlak „Pisa–Narew” połączy trzy województwa - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-nowa-atrakcja-turystyczna-polski-wschodniej-szlak-pisa-narew-polaczy-trzy-wojewodztwa-video-1773578758.jpg)
![Łomżyńskie Laury Sportowe 2025. Najlepsi sportowcy, trenerzy i młode talenty nagrodzeni - [VIDEO] Łomżyńskie Laury Sportowe 2025. Najlepsi sportowcy, trenerzy i młode talenty nagrodzeni - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-lomzynskie-laury-sportowe-2025-najlepsi-sportowcy-trenerzy-i-mlode-talenty-nagrodzeni-video-1773761578.jpg)

Komentarze