poniedziałek, 29 kwietnia 2024 22:25
News will be here

St. post Kinga Szyłak ze złotym medalem Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl [FOTO]

Około 90 zawodników z Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służb Medycznych i uczniów szkół mundurowych z całej Polski rywalizowało ze sobą na matach. Każdy z nich stoczył po kilka walk w stylu, będącym połączeniem: judo, jujitsu, sumo i zapasów. Na zawodach nie mogło zabraknąć także podlaskich policjantów. Trzech z nich stanęło na podium. Złoty medal zdobyła st. post Kinga Szyłak w kat. Do 58 z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Koluchstyl to połączenie judo, jujitsu, sumo i zapasów. W sobotę (13 kwietnia), w Kleosinie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski oraz III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych właśnie w tym stylu. Około 90 zawodników z Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służb Medycznych i uczniów szkół mundurowych z całej Polski rywalizowało ze sobą na matach. Garnizon podlaski reprezentowało 4 policjantów: jeden funkcjonariusz z białostockiego oddziału prewencji, a także mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Każdy z nich stoczył po kilka walk, których efektem było zdobycie trzech medali w trzech kategoriach wagowych. Złoty medal zdobyła st. post Kinga Szyłak w kat. do 58, natomiast w kategoriach 76 oraz 92 brązowe medale zdobyli – st. post. Marek Krzywicki i st. sierż. Daniel Truskowski. Nagroda najlepszej zawodniczki turnieju trafiła do st. post. Kingi Szyłak z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Nagroda dla najlepszej drużyny trafiła do 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.