Reklama
Gubernia Łomżyńska według Sławomira Zgrzywy [VIDEO]
W roku 1867 Łomża stała się siedzibą Guberni Łomżyńskiej, powstałej na skutek nowego podziału administracyjnego Królestwa Polskiego. Miało to związek z chęcią wzmocnienia pozycji władz carskich w Łomżyńskiem, nader aktywnym podczas niedawnego powstania styczniowego oraz działań rusyfikacyjnych. Było też efektem sporej rangi Łomży, będącej wówczas centrum administracyjnym, politycznym, kulturalnym i gospodarczym regionu. W sentymentalną podróż miłośników historii zabrał Sławomir Zgrzywa. Sala edukacyjna muzeum Północno-Mazowieckiego ponownie zapełnia się słuchaczami.
- 29.04.2024 13:42
![Gubernia Łomżyńska według Sławomira Zgrzywy [VIDEO] Gubernia Łomżyńska według Sławomira Zgrzywy [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-gubernia-lomzynska-wedlug-slawomira-zgrzywy-video-1714393269-full.jpg)
Reklama
Komentarze