Ogrzewanie propanem - zalety
Jest to gaz płynny, ekologiczny, bardzo wydajny. Na określony efekt cieplny potrzeba go mniej niż innego paliwa, jego cena od wielu lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Ogrzewanie propanem jest tańsze niż gazem ziemnym, ekogroszkiem czy węglem. Dodatkowo oszczędza się kupując gaz latem, kiedy jego cena, ze względu na małe zapotrzebowanie na paliwo jest najniższa. Nadaje się do ogrzewania domu, biura, magazynu, hali produkcyjnej. Propan jest wielofunkcyjny, oprócz ciepła w budynku, nadaje się do kuchenki gazowej oraz podgrzania wody w kranie. Jest gazem czystym chemicznie, nie zanieczyszcza wód gruntowych, wody i powietrza, nie powoduje smogu oraz pyłów, spala się do czystej wody i niewielkiej ilości dwutlenku węgla. Ogrzewanie jest bezobsługowe, do temperatury ustawionej w termostacie.
Ogrzewanie propanem - wady
Jako gaz płynny wymaga zbiornika, dostosowanego wielkością do zapotrzebowania. Zbiornik może być nowy lub używany, naziemny bądź podziemny. Wiąże się to z wydatkiem. Tankowanie powinno odbywać się nie częściej niż dwa razy w roku.
LPG Direct
To firma, będąca importerem i dystrybutorem propanu. Działa na terenie 6 województw, w centralnej i wschodniej Polsce. Zajmuje się tym od lat, dysponuje potrzebnym zapleczem technicznym i sprzętowym: cysterny, dźwigi, koparki. Wykonuje kompletną instalację gazową, począwszy od zamontowania zbiornika na propan. Regularnie zaopatruje w paliwo, dostarczając je cysterną i tankując do zbiornika. Nad wszystkim czuwają wykwalifikowani pracownicy. Koszt instalacji może zostać rozłożony na nieoprocentowane raty.
Czy warto inwestować w takie rozwiązanie? Jeśli inwestycja zwróci się w krótkim czasie w postaci oszczędności na kosztach ogrzewania to sprawa warta jest poważnego rozważenia.
Inspiracja: LPGDirect.pl
![Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO] Czy warto zostać w Łomży? Młodzież debatowała o przyszłości miasta [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-debata-oxfordzka-w-lomzy-mlodzi-o-przyszlosci-video-1765459198.jpg)
![Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO] Koncert Młodych Artystów w Kolnie – Piosenki Agnieszki Osieckiej w świątecznym klimacie [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-koncert-mlodych-artystow-w-kolnie-piosenki-agnieszki-osieckiej-w-swiatecznym-klimacie-video-1765472203.jpg)
![Piernikowe Warsztaty – dzieci z Kupisk pieką i dekorują świąteczne pierniki [VIDEO] Piernikowe Warsztaty – dzieci z Kupisk pieką i dekorują świąteczne pierniki [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-piernikowe-warsztaty-dzieci-z-kupisk-pieka-i-dekoruja-swiateczne-pierniki-video-1765295499.jpg)
![Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO] Wieczór wigilijny pt. „Podzielmy się opłatkiem” w Galerii Sztuki Iwo Świątkowski [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-wieczor-wigilijny-pt-podzielmy-sie-oplatkiem-w-galerii-sztuki-iwo-swiatkowski-1765713473.jpg)
![Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 1 [VIDEO] Ruchoma Szopka w Łomży 2025 – magia świąt w klasztorze Kapucynów | Część 1 [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-ruchoma-szopka-w-lomzy-2025-magia-swiat-w-klasztorze-kapucynow-czesc-1-video-1765365911.png)