15 kwietnia odbył się finał ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 13 najlepszych zespołów walczyło o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do uczelni wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe.
- Uczniowie z województwa podlaskiego udowodnili po raz kolejny, że są zdolni, ambitni i bardzo dobrze potrafią rodzić sobie w stresowych sytuacjach. A nasza radość jest tym większa, że młodzież z naszego regionu zakwalifikowała się do pierwszej ósemki, która rozgrywała finałowe starcie. Drugie i szóste miejsca świadczą o ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i pracy włożonej w uzyskanie takiego wyniku. Warto podkreślić , że do tegorocznej edycji do pierwszego etapu konkursu w całym kraju zgłosiło się ponad 34,7 tys. uczniów z całej Polski. W finale rywalizowało już tylko 38 osób – 12 trzyosobowych zespołów i jeden dwuosobowy. Finaliści walczyli o cenne nagrody rzeczowe w postaci tabletów jak również przyrzeczenia indeksów do 22 uczelni w całym kraju w tym Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiego, Białostockiego czy Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zwycięscy mogą skorzystać również z dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym na renomowane uczelnie do 12 szkół wyższych w tym na Warszawski Uniwersytet Medyczny, Społecznej Akademii Nauk czy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.
- Finał odbywał się w Centralki ZUS w Warszawie. O kolejności miejsc zdecydowały zdobyte punkty oraz czas, w jakim zespoły udzieliły odpowiedzi. Pierwsze miejsce przypadło uczniom XVIII Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Zamoyskiego w Warszawie, drugie Zespołowi Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem a trzecie z Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. To wielki sukces młodzieży z naszego województwa — dodaje rzeczniczka.
Przesłaniem ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest budowanie świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Tylko w tym roku do projektu przystąpiło 1050 szkół z całego kraju. Miejsce w finale ogólnopolskiej Olimpiady o wysokim prestiżu to wspaniałe osiągnięcie naszych dwóch drużyn, które wykazały się ogromną wiedzą z dziedziny ubezpieczeń społecznych oraz umiejętnością podejmowania szybkich decyzji w odpowiedzi na pytania. Warto przystąpić do projektu, gdyż udział w nim daje same pozytywne efekty. Kształtuje świadomość młodzieży, uczą przy tym wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, a ponadto daje praktyczne umiejętności przyszłym przedsiębiorcom.
Zdobycie tak potężnego zasobu wiedzy procentuje w przyszłości podejmowaniem słusznych decyzje dotyczące ścieżki zawodowej.

![Potrójny jubileusz w filharmonii. Wieczór, który miał więcej niż jeden wymiar - [VIDEO] Potrójny jubileusz w filharmonii. Wieczór, który miał więcej niż jeden wymiar - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-potrojny-jubileusz-w-filharmonii-wieczor-ktory-mial-wiecej-niz-jeden-wymiar-video-1777470900.png)
![Oddział WORD w Grajewie oficjalnie otwarty. Mieszkańcy zyskają łatwiejszy dostęp do egzaminów na prawo jazdy - [VIDEO] Oddział WORD w Grajewie oficjalnie otwarty. Mieszkańcy zyskają łatwiejszy dostęp do egzaminów na prawo jazdy - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-oddzial-word-w-grajewie-oficjalnie-otwarty-mieszkancy-zyskaja-latwiejszy-dostep-do-egzaminow-na-pra-1777538107.png)


![Jarmark na św. Wojciecha w Ciechanowcu – żywa lekcja tradycji - [VIDEO] Jarmark na św. Wojciecha w Ciechanowcu – żywa lekcja tradycji - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-jarmark-na-sw-wojciecha-w-ciechanowcu-zywa-lekcja-tradycji-video-1777477207.png)

Komentarze