Zaznaczył, że Podlaski Bon Turystyczny od pierwszej edycji cieszył się ogromnym zainteresowaniem i spełnił swój cel – przekonał Polaków, że Podlaskie jest miejscem bezpiecznym i atrakcyjnym turystycznie.
Przekonaliśmy, że urlop, weekendowy wypad czy city break warto spędzić u nas. Mieliśmy pierwszy od lat tak dobry sezon turystyczny, a zainteresowanie regionem ogromnie wzrosło właśnie dzięki przedsięwzięciu, jakim jest bon – mówił Łukasz Prokorym.– To był strzał w dziesiątkę. O naszym programie mówiły największe media ogólnopolskie. Temat zainteresował też telewizje zagraniczne, jak choćby niemiecką ARD – dodał marszałek i zapowiedział kontynuację inicjatywy w przyszłym roku.
Trzecia tura rusza 1 września i obejmuje dofinansowanie noclegów we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu. Tym razem jednak wartość bonu będzie ujednolicona niezależnie od miejsca noclegu i wyniesie 300 zł.
To efekt sezonu jesiennego, wcześniej dofinansowaliśmy kempingi, pola namiotowe, które w większości jesienią się zamykają – wyjaśniała Katarzyna Sadowska, dyrektor Biura Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Pula pieniędzy na trzecią edycję to pond 2,3 mln zł, ale może zostać zwiększona o niewykorzystane bony z naborów kwietniowego i czerwcowego.
To pozwoli na wygenerowanie około 8 tys. bonów – informowała prezes PROT.
Możliwość ich wygenerowania zostanie uruchomiona w losowo wybranej minucie pomiędzy godziną 12 a 13. Dlaczego?Wyciągamy wnioski z poprzednich edycji i chcemy w ten sposób zapobiec ewentualnym problemom technicznym – podkreślała Katarzyna Sadowska.
Podlaski Bon Turystyczny to autorski projekt Samorządu Województwa Podlaskiego. Pierwsza edycja ruszyła w kwietniu 2025 r., w Niedzielą Wielkanocną. Wzbudziła potężny odzew – w ciągu kilkunastu minut wyczerpała się pula bonów, a strona programu miała około 16,5 mln odsłon. Druga edycja cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem.
Do tej pory zrealizowano około 4 tys. bonów.
Można to pomnożyć przez dwa, przez cztery, bo ci ludzie przyjeżdżali tu z rodzinami, z partnerami, z przyjaciółmi. Bon wprowadził nie tylko kilka milionów do usług noclegowych, ale do całej branży około turystycznej. I zachęcił do przyjazdu również tych turystów, którym nie udało się zyskać dopłaty – przekazała Katarzyna Sadowska.
Największym „wzięciem” bon cieszył się wśród mieszkańców województw: mazowieckiego, małopolskiego, śląskiego i podlaskiego.
Więcej o programie na stronie podlaskibonturystyczny.pl


![Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO] Tadeusz Walewacz – „Piosenki o miłości” - Koncert w Hali Kultury w Łomży [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-tadeusz-walewacz-piosenki-o-milosci-koncert-w-hali-kultury-w-lomzy-video-1764420263.jpg)
![Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO] Magia Świąt na Starym Rynku w Łomży! Na Starym Rynku pojawiła się choinka! [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-magia-swiat-na-starym-rynku-w-lomzy-na-starym-rynku-pojawila-sie-choinka-1764418104.png)
![20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO] 20-lecie Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego – uroczysty jubileusz i inwestytura św. Brunona [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-20-lecie-lomzynskiego-bractwa-kurkowego-uroczysty-jubileusz-i-inwestytura-sw-brunona-video-1764770590.png)

Komentarze