Podczas spotkania podkreślano znaczenie stabilnego wsparcia dla lokalnego sportu.
Wsparcie dla Wigier Suwałki to kontynuacja naszych działań na rzecz wzmacniania sportu w regionie. Klub wykonuje ogromną pracę szkoleniową, prowadząc drużyny seniorskie i liczne grupy młodzieżowe, a dofinansowanie pozwoli budować jego stabilną przyszłość – mówił Bogdan Dyjuk.
To inwestycja w młodzież i rozwój piłki nożnej w regionie – dodał marszałek Prokorym.
Natomiast prezes Wigier zaznaczył, że środki są kluczowe dla realizacji sportowych celów.
Chcemy wrócić przynajmniej na poziom zbliżony do tego, gdy graliśmy w I lidze. Dofinansowanie bardzo nam w tym pomoże – powiedział Dariusz Mazur.
Na znaczenie wspierania lokalnych drużyn zwróciła uwagę radna wojewódzka Anna Naszkiewicz.
Cieszę się, że samorząd województwa pamięta o suwalskich klubach – zarówno o Wigrach, jak i Ślepsku czy Suwalskim Klubie Badmintona. „Wigry” to klub z historią i tradycją, który od lat buduje sportowe emocje w regionie. Wierzę, że to dofinansowanie pozwoli zawodnikom jeszcze mocniej rozwinąć skrzydła – mówiła.
Wigry Suwałki obecnie grają w III lidze i prowadzą szerokie szkolenie młodzieży. Klub od 2022 roku odbudowuje swoją pozycję po wycofaniu z II ligi.
W tym samym konkursie dofinansowanie otrzymały także: GKS Grabówka – 20 tys. zł oraz UKS „Jastrząb” Knyszyn – 15 tys. zł.

Komentarze