Do Łomży przyjechały najlepsze zespoły z całego kraju — zwycięzcy swoich województw. Dwudniowa rywalizacja w hali ZSTiO nr 4 przyniosła emocje, świetne mecze i wyjątkowe wyróżnienia dla zawodniczek.
Finał na najwyższym poziomie
Dyrektor SP 4 i trener drużyny, Marcin Piotrowski, podkreślał rangę wydarzenia:
– Prowadzimy turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3 na 3 dziewcząt. Przyjeżdżają tu tylko zwycięzcy swoich województw, więc turniej jest na najwyższym poziomie. Bardzo dobra rywalizacja, dużo meczów i dużo sportowych emocji.
Łomżanki od początku turnieju prezentowały świetną formę, pewnie przechodząc kolejne etapy i pokazując dojrzałość taktyczną, jak na szóstą klasę — imponującą.
Deszcz nagród i wyróżnień
Organizatorzy przygotowali szeroki pakiet nagród, co podkreślało prestiż imprezy.
– Mamy mnóstwo wyróżnień: najlepszą zawodniczkę drużyny, MVP turnieju, 35 statuetek MVP meczu. Są też nagrody od zaproszonych gości: prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, wiceprezydentów Andrzeja Stypułkowskiego i Piotra Serdyńskiego – wyliczał dyrektor Piotrowski.
Wśród nagrodzonych znalazły się również zawodniczki SP 4, które zdominowały finałowe rozgrywki i zostały wyróżnione za indywidualne osiągnięcia.
Łomża sportem stoi
Organizacja finału ogólnopolskiego turnieju w Łomży to duże wyróżnienie dla miasta i lokalnego środowiska sportowego. Hala ZSTiO nr 4 po raz kolejny okazała się miejscem, które potrafi przyjąć wydarzenie najwyższej rangi.
Sukces SP 4 to nie tylko triumf sportowy, ale także dowód na to, że w Łomży rośnie kolejne pokolenie utalentowanych koszykarek.

![SP 4 mistrzyniami Polski! Łomża najlepsza w kraju w koszykówce 3×3 dziewcząt - [VIDEO] SP 4 mistrzyniami Polski! Łomża najlepsza w kraju w koszykówce 3×3 dziewcząt - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/xl-sp-4-mistrzyniami-polski-lomza-najlepsza-w-kraju-w-koszykowce-3-3-dziewczat-video-1782221507.png)
Komentarze