Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 16:29
Reklama
Reklama
Dominacja od pierwszego gwizdka do finałowej syreny — koszykarki SP 4 zdobyły mistrzostwo Polski 3×3, pokazując klasę przed całą sportową Polską.

SP 4 mistrzyniami Polski! Łomża najlepsza w kraju w koszykówce 3×3 dziewcząt - [VIDEO]

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży zdobyła mistrzostwo Polski w koszykówce 3×3 dziewcząt podczas finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W decydującym meczu łomżanki pokonały reprezentację Łodzi aż 11:4, dominując od pierwszych minut i nie pozostawiając rywalkom złudzeń.
SP 4 mistrzyniami Polski! Łomża najlepsza w kraju w koszykówce 3×3 dziewcząt - [VIDEO]

Do Łomży przyjechały najlepsze zespoły z całego kraju — zwycięzcy swoich województw. Dwudniowa rywalizacja w hali ZSTiO nr 4 przyniosła emocje, świetne mecze i wyjątkowe wyróżnienia dla zawodniczek.

Finał na najwyższym poziomie

Dyrektor SP 4 i trener drużyny, Marcin Piotrowski, podkreślał rangę wydarzenia:

Prowadzimy turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3 na 3 dziewcząt. Przyjeżdżają tu tylko zwycięzcy swoich województw, więc turniej jest na najwyższym poziomie. Bardzo dobra rywalizacja, dużo meczów i dużo sportowych emocji.

Łomżanki od początku turnieju prezentowały świetną formę, pewnie przechodząc kolejne etapy i pokazując dojrzałość taktyczną, jak na szóstą klasę — imponującą.

Deszcz nagród i wyróżnień

Organizatorzy przygotowali szeroki pakiet nagród, co podkreślało prestiż imprezy.

Mamy mnóstwo wyróżnień: najlepszą zawodniczkę drużyny, MVP turnieju, 35 statuetek MVP meczu. Są też nagrody od zaproszonych gości: prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, wiceprezydentów Andrzeja Stypułkowskiego i Piotra Serdyńskiego – wyliczał dyrektor Piotrowski.

Wśród nagrodzonych znalazły się również zawodniczki SP 4, które zdominowały finałowe rozgrywki i zostały wyróżnione za indywidualne osiągnięcia.

Łomża sportem stoi

Organizacja finału ogólnopolskiego turnieju w Łomży to duże wyróżnienie dla miasta i lokalnego środowiska sportowego. Hala ZSTiO nr 4 po raz kolejny okazała się miejscem, które potrafi przyjąć wydarzenie najwyższej rangi.

Sukces SP 4 to nie tylko triumf sportowy, ale także dowód na to, że w Łomży rośnie kolejne pokolenie utalentowanych koszykarek.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama