W wyniku dwóch wypadków, do jakich doszło wczoraj na drogach powiatu łomżyńskiego jedna osoba zginęła, a trzy trafiły do szpitala. Okoliczności obu tych zdarzeń wyjaśniają policjanci z Łomży.
Wczoraj rano, około godziny 8:30 dyżurny łomżyńskiej Policji poinformowany został o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kisielnica. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 22-letnia kobieta kierująca volkswagenem jadąc w kierunku Łomży najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechała na tył znajdującego się przed nią renault. Na skutek uderzenia clio przesunęło się i uderzyło w stojącą przed nim naczepę. W wyniku wypadku do szpitala z urazem kręgosłupa trafił kierowca renault. Do kolejnego, bardziej tragicznego zdarzenia, doszło po godzinie 15.00 w pobliżu miejscowości Wygoda na drodze krajowej nr 63. Policjanci na miejscu ustalili, że 57-letni kierujący peugeot jechał od strony miejscowości Wygoda w kierunku Łomży. Mężczyzna najprawdopodobniej nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam prawdopodobnie zderzył się z wyprzedzającym go innym samochodem. W wyniku zdarzenia 57-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Na skutek wypadku na miejscu zginął jego 37-letni pasażer, a kolejny z urazem klatki piersiowej został przewieziony do szpitala. Przetransportowany tam został śmigłowcem w stanie ciężkim również kierowca peugeot. Jakie były przyczyny obu tych zdarzeń oraz ich szczegółowe okoliczności ustalają teraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

![Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO] Odkrycie „wodokaczki” nad Narwią. Co dalej z zabytkiem, który przypomniał Łomży o jej historii? - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-odkrycie-wodokaczki-nad-narwia-co-dalej-z-zabytkiem-ktory-przypomnial-lomzy-o-jej-historii-v-1776776116.png)


![Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO] Dzień otwarty w ZSTiO nr 4 w Łomży. Uczniowie poznają kierunki i wybierają przyszłość - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zstio-nr-4-w-lomzy-uczniowie-poznaja-kierunki-i-wybieraja-przyszlosc-video-1776865394.jpg)
![Rodzinna opowieść o sztuce. Wernisaż, który połączył pokolenia - [VIDEO] Rodzinna opowieść o sztuce. Wernisaż, który połączył pokolenia - [VIDEO]](https://static2.narew.info/data/articles/sm-16x9-rodzinna-opowiesc-o-sztuce-wernisaz-ktory-polaczyl-pokolenia-video-1776442422.jpg)
Komentarze