Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 grudnia 2025 18:19
Reklama
Reklama

Więcej koszy na śmieci i więcej ławek.

Prezentujemy list mieszkańca Łomży Pana Pawła Marcińczyka skierowany do Prezydenta Miasta Mieczysława Czerniawskiego oraz Rady Miasta, którego kopię otrzymała nasza redakcja.
Więcej koszy na śmieci i więcej ławek.
Szanowny Panie Prezydencie

W imieniu swoim oraz Mieszkańców Łomży chciałbym zaapelować do Rady Miasta o umieszczenie na ulicach koszy na śmieci oraz ławek, których brakuje.
Uważam, iż nasze miasto wymaga większej opieki, gdyż widać jak jest zanieczyszczane przez przechodniów. Ludzie idąc i niosąc w ręku odpady, wyrzucając ja na trawę, ponieważ po drodze brakuje koszy na śmieci. Znajdują się one jedynie przy przystankach autobusowych, które niekiedy występują w dość dużych odległościach od siebie. Tak wiele mówimy o segregacji śmieci, ale w pełni nie przyczyniamy się do tego by pozostawał porządek.
Da się zauważyć,że w naszym mieście brakuje również ławek. Idąc czy jadąc rowerem nie mamy szansy przysiąść choćby na chwilę by odpocząć. Widać też jak czasem ludzie przysiadają na trawie ze zmęczenia. Każda ławka postawiona nawet w większej odległości będzie wykorzystana bardzo często przez przechodzące osoby, szczególnie starsze. Chciałbym jeszcze dodać, że w większych miastach naie ma problemu z postawieniem ławek przy większych ulicach.
Pisząc prośbę do Państwa mam na mysli ulice takie jak Al. Legionów, ul. Piłsudskiego, Sikorskiego, Wojska Polskiego, alejki prowadzące z ul. Kardynała Wyszyńskiego do ul. Zawadzkiej.
Zdaję sobie oczywiście sprawę, że takie przedsięwzięcie z pewnością jest kosztowne, jednak jestem zdania, że powinniśmy pielęgnować i troszczyć się o miasto, w którym mieszkamy, gdyż to właśnie my je tworzymy.

Z poważaniem
Paweł Marcińczyk

Postanowiliśmy sprawdzić kilka ulic w Łomży i problem z koszami rzeczywiście istnieje, kosze na śmieci rozstawione są naprawdę rzadko, a nie każdy obywatel naszego miasta ma wystarczająco dużo cierpliwości, aby donieść swoje śmieci do najbliższego kosza. Mamy nadzieję, że sprawą zainteresują się nasi radni.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama