Jak poinformował Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, we wtorek, 5. lutego zostanie przekazny plac budowy firmie MAKBUD, która wygrała przetarg i przeprowadzi remont drogi Nowogród – Kuzie.
Oznacza to, że remont rozpocznie się najwcześniej 5. lutego, a nie tak jak było w planach – 21. stycznia.
Droga Nowogród – Kuzie ma najgorszą powierzchnię w całym regionie. Na remont czeka od bardzo dawna. Po modernizacji ma mieć szerokość siedmiu metrów, utwardzone pobocza i chodniki. Wyremontowany zostanie także most w Morgownikach. Remont potrwa niecałe dwa lata, według planów zakończy się w październiku 2014 r.

fot. Karol Babiel

Komentarze