Przejdź do głównych treści
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do głównego menu
Facebook.com
Instagram.com
Youtube.com
niedziela, 22 marca 2026 16:48
Ułatwienia dostępności
Zaloguj się
Szukaj
Artykuły
Wideo
Na żywo
Galeria
Firmy
Ogłoszenia
Szukaj
WIADOMOŚCI
WIDEO
TYGODNIK NAREW
TELEWIZJA ONLINE
KAMERA NA ŻYWO
Gazeta Seniora - SREBRNI
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Wiadomości
Wybierz kategorię
Wideo
Telewizja Online
Tygodnik Narew
Wiadomości
Sport
Kultura
Kamera na żywo
Łomża
Kolno
Białystok
Gospodarka
Społeczeństwo
Polityka
Region
Wiadomości
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Co dalej z 500 plus? Polacy już odpowiedzieli
Pytanie: co dalej z 500 plus, od dłuższego czasu rozpala emocje. Bo jedni chcą jego rewaloryzacji , drudzy – likwidacji. PiS waha się, zastanawia i… nie podejmuje decyzji. Na razie.
06.04.2023 05:21
Emigracja łomżyńska na przełomie XIX i XX wieku [VIDEO]
Benah Falkoff urodziła się 5 grudnia 1928 roku w Łomży jako córka Louisa i Reginy Falkoffów. Jej matką była Regina Gwiazdowicz alias Rapport, znana również jako Sora Rywka (takim hebrajskim imieniem nazywano ją w domu). Rodzina matki Benah mieszkała na terenie Łomży, Jedwabnego i pobliskiego Taraskowa. Po zakończeniu I wojny światowej, 19-letnia Regina została wysłana do wuja mieszkającego we Francji. Mieszkała tam na przedmieściach Paryża. We Francji uzyskała obywatelstwo amerykańskie poprzez małżeństwo z obywatelem Stanów Zjednoczonych Louisem Falkoffem, żydem pochodzącym z Litwy. Po ślubie młodzi małżonkowie przybyli do Łomży i zamieszkali u rodziców Reginy, Mordehaja i Chaji Gwiazdowicz. Mieszkali oni na obrzeżu Łomży położonym nad rzeką Narew, zwanym Rybaki, pod numerem 6. Podczas pobytu w Polsce, na łomżyńskich Rybakach na świat przyszła ich pierwsza córka Benah. 20 czerwca 1929 roku półroczna zaledwie Benah Falkoff wraz z rodzicami Louisem i Reginą, na pokładzie statku SS Leviathan opuścili port we Francji i udali się w podróż do Ameryki. Razem z Benah i jej rodzicami do Ameryki płynął jej 58-letni dziadek Mordehaj Gwiazdowicz urodzony w Jedwabnem. 26 czerwca 1929 r. rodzina Falkoff przybyła do portu w Nowym Jorku, a następnie do miejsca docelowego zamieszkania w Canton w stanie Ohio. Benah zmarła w 2006 roku po długiej chorobie w Stanach Zjednoczonych. Biogram łomżyńskiej emigrantki to jeden z wielu, który udało się ustalić Tadeuszowi Trepanowskiemu, badaczowi losów łomżyńskich emigrantów na przełomie XIX I XX wieku, a także w okresie międzywojennym. Część dokumentów i zdjęć można oglądać na wystawie ,,Emigracja Łomżyńska z materiałach Tadeusza Trepanowskiego" w holu Łomżyńskiego Towarzystw Naukowego im. Wagów.
05.04.2023 15:23
7
Młodzi w przełajach, Łobodziński na schodach [FOTO]
Młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol zajęli druga lokatę podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych, które rozegrano w Białymstoku. W zawodach wzięło udział piętnaście klubów z województw podlaskiego i lubelskiego. - Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowały się dziewczęta, Lena Bączek (trener Łukasz Lidacki) oraz Oliwia Binaszek (trener Justyna Korytkowska). Lena zajęła miejsce drugie na dystansie 1500 metrów a Oliwia stanęła na najniższym stopniu podium w biegu na 2500 metrów – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol. Drużynowo zwyciężył Znicz Biłgoraj(12pkt.) przed Prefbet-Sonarol (10pkt.) i Podlasiem Białystok (9pkt.), na 13 miejscu sklasyfikowany został LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża (1pkt.).
05.04.2023 10:24
2
Wzięła chwilówkę. Spłaciła ją 3 razy, a komornik ciągle ją nęka
Pożyczyła niecałe 3,5 tys. zł, oddała już trzy razy tyle. Komornik nęka ją już ponad 10 lat. W tej sprawie interweniował rzecznik praw obywatelskich.
05.04.2023 09:48
Niedziela Palmowa i Rozmaitości Wielkanocne w Zbójnej [VIDEO]
Palmy, pisanki czy wycinanki związane z okresem Wielkanocy na Kurpiach gromadzi już od 24 lat Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej, organizator konkursu „Rozmaitości Wielkanocne”. Jak podkreślał zastępca Wójta Michał Bajno, to podtrzymywanie tradycji naszych przodków.
05.04.2023 08:55
1
PiS i PO ostro się licytują: kto obieca Polakom więcej pieniędzy
Jak poznać, że zbliżają się wybory? Po tym, że czołowe partie przerzucają się finansowymi obietnicami. Teraz premier zapowiada wyższe emerytury dla sołtysów.
05.04.2023 08:03
Papierosy podrożeją? Tak chcą zmusić palaczy do rzucenia palenia
Tylko podnoszenie podatków na papierosy zmusi Polaków do rzucenia palenia. Eksperci z Polskiej Akademii Nauk nie mają co do tego wątpliwości.
05.04.2023 07:11
Wielkanoc 2023. Jak będą czynne sklepy? Czy gdzieś zrobimy zakupy?
To, że w czasie świąt nie zrobimy zakupów, jest oczywiste. Chyba że klientów zaprosi do siebie Żabka. A jak będą czynne sklepy 8 kwietnia, cvzyli w Wielką Sobotę?
05.04.2023 06:41
Kiedy zaczną się w szkołach ferie wielkanocne? I ile potrwają?
Przed uczniami ferie świąteczne. Kilkudniowa przerwa w nauce przyda się do zregenerowania sił i nabrania energii na ostatnie niecałe 3 miesiące nauki.
05.04.2023 05:14
Czternastki co roku zasilą konta emerytów. Będą wolne od potrąceń
Wysokość czternastki nie musi być równa minimalnej emeryturze – zakłada najnowszy projekt ustawy. Świadczenie ma być także nieopodatkowane.
05.04.2023 05:02
Za miesiąc matura. W tym roku będzie łatwiej, czy jednak trudniej?
4 maja rozpocznie się maturalny maraton. W tym roku uczniów czeka dużo zmian. Czy egzamin dojrzałości będzie trudniejszy niż w ostatnich latach?
04.04.2023 15:54
To będzie bat na alimenciarzy. W końcu przestaniemy płacić za cwaniaków
Wkrótce wejdą w życie przepisy, które ułatwią życie osobom czekającym na należne im alimenty. Ich roszczenia zabezpieczy żelazny fundusz. Co to takiego?
04.04.2023 15:51
Podlaskie produkty lokalne na Jarmarku Wielkanocnym - [VIDEO]
Stoiska z regionalnymi smakołykami i rękodziełem, muzyka na żywo, konkurs na najpiękniejszą palmę – to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników niedzielnego (02.04) Jarmarku Wielkanocnego organizowanego przez samorząd województwa. Plac przy białostockich „Spodkach” Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK) odwiedziły tłumy mieszkańców regionu, by wraz z bliskimi spędzić czas i zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy. W wydarzeniu wziął udział marszałek Artur Kosicki wraz z wicemarszałkiem Sebastianem Łukaszewiczem.
04.04.2023 15:01
1
Pasyjne misterium w łomżyńskim sanktuarium [VIDEO i FOTO]
Widowisko pasyjne "...i widzę niebo otwarte..." w niedzielny wieczór (2 kwietnia) w skupieniu i z przejęciem obejrzało kilkuset widzów Łomży w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. "...i widzę niebo otwarte..." to znana od wieków teatralna wersja "najważniejszej opowieści świata" o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.
04.04.2023 14:08
Wielkanoc pod znakiem grypy. Trzeba uważać, żeby się nie zarazić
Minister zdrowia ostrzega przed falą zachorowań na grypę. Tym bardziej że zbliżają się święta – czas spotkań, kiedy nie myśli się o zachowaniu dystansu.
04.04.2023 12:52
Kto może się starać o dodatek mieszkaniowy? Sprawdź
Dodatek mieszkaniowy. Mogą na niego liczyć ci, którzy mają kłopoty np. z opłacaniem czynszu. Komu w tym roku przysługuje i jakie warunki trzeba spełniać, żeby dostać pieniądze?
04.04.2023 12:31
Wołodymyr Zełenski przyjedzie do Polski. Rolnicy zepsują tę wizytę?
Pod znakiem rolniczych protestów może odbyć się wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce. Wołodymyr Zełenski przyleci w środę 5 kwietnia.
04.04.2023 12:28
Spotkanie autorskie z Markiem Lechowiczem
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Lechowiczem. Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia (piątek) 2023 r. o godz. 17:00 w Hali Kultury na Starym Rynku. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Białystok Dorota Sokołowska.
04.04.2023 10:21
Borelioza. W tych województwach jest najwięcej zakażonych kleszczy
Wiadomo, w jakich regionach Polski trzeba uważać najbardziej. Bo wróciły kleszcze, a razem z nimi zagrożenie boreliozą.
04.04.2023 09:53
Tygodnik Narew 675
4 kwietnia 2023 roku.
04.04.2023 07:05
2
poprzednia
1
...
229
230
231
232
233
234
235
...
następna
Reklama