poniedziałek, 20 maja 2024 03:21

Sport

Letni Park Zabaw bezpłatny z okazji Dni Łomży

Rozpoczęło się świętowanie Dni Łomży. Z tej okazji prezydent Łomży Mariusza Chrzanowskiego podjął decyzję, że w dniach 16-18 czerwca, dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z dmuchanych atrakcji w Letnim Parku Zabaw przy Parku Wodnym MOSiR Łomża.

15.06.2023 14:45
XXIII Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Prezesa ŁSM
XXIII Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa ŁSM

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży i TKKF Zefir zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XXIII Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa ŁSM w Łomży.

13.06.2023 08:53    1
XI Otwarte Mistrzostwa Miasta Łomży w Taekwondo Olimpijskim [FOTO]

Ponad 120 zawodników z województwa lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz reprezentacja z Ukrainy wzięło udział w turnieju Taekwondo Olimpijskiego o Puchar Prezydenta Łomży organizowanym przez Akademia Sportu MEDYK.

12.06.2023 13:55
Martyna Krawczyńska nie zwalnia tempa. Inni też dobrze [FOTO]

Kolejny znakomity start ma za sobą reprezentantka Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Martyna Krawczyńska. Podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego, tym razem na memoriale płk. Wiesława Kiryka rozegranym w Oleśnicy zadebiutowała na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Biegnąc ze starszymi zawodniczkami zajęła szóste miejsce w międzynarodowej obsadzie (oprócz Polek biegły 2 Brytyjki i Czeszka).

12.06.2023 09:45    4
Uczniowie "Dziesiątki" wicemistrzami Polski w czwórboju [FOTO]

Wielki sukces sportowy osiągnęła reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, która podczas Finałów Krajowych Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, odbywających się w dniach od 6 do 7 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim, zdobyła drużynowe wicemistrzostwo Polski. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Maciej Bylica został najlepszym zawodnikiem w kraju.

09.06.2023 15:31    1
Wirująca Strefa po raz 22 w Łomży

Stowarzyszenie Twórczego Działania w Łomży serdecznie zaprasza na 22. edycję Międzynarodowego Turnieju Tańca Wirująca Strefa, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2023 w Hali Kultury, Stary Rynek 6 (wstęp bezpłatny).

08.06.2023 13:15
Najlepsze „Skrzatki” rywalizowały na łomżyńskich kortach [FOTO]

Już po raz dziewiąty na kortach tenisowych III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży został rozegrany Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek w tenisie "Piątuś Cup", w którym rywalizowało 16 młodych zawodniczek z całego kraju.

07.06.2023 12:32
Łomżyńska „Czwórka” w gronie siedmiu najlepszych szkół w Polsce [FOTO]

Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawowa nr 4 w Łomży zajęła VII miejsce w Finale Krajowym Igrzysk Młodzieży szkolnej w Koszykówce Dziewcząt.

06.06.2023 12:52
Rekord Polski Martyny Krawczyńskiej z KS Prefbet-Sonarol [FOTO]

Kolejny sportowy ”skalp” zdobyła Martyna Krawczyńska, zawodniczka trenera Andrzeja Korytkowskiego. Tym razem biegaczka Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol podczas mityngu na warszawskim AWF-ie ustanowiła nowy rekord Polski juniorek w biegu na 1500 metrów z przeszkodami.

06.06.2023 10:02    12
Lekkoatletyczne zmagania na stadionie w Łomży - [VIDEO]

Na stadionie miejskim w Łomży najlepsi sportowcy wybrani spośród uczniów z całego powiatu wzięli udział w lekkoatletycznych zmaganiach. Były to igrzyska grupy zachodniej, a dokładnie półfinał wojewódzki. W kategorii szkół podstawowych do klasy VI wzięli udział uczniowie z powiatu: łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego.

05.06.2023 15:11
Już jutro łomżyńska „Czwórka” rozpoczyna walkę o złoty medal

Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży zagrają w Finale Krajowym w koszykówce Dziewcząt. Awans do tych rozgrywek drużyna zapewniła sobie wygrywając Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

01.06.2023 11:31
III edycja Motokonfrontacji już za nami  [VIDEO]
III edycja Motokonfrontacji już za nami [VIDEO]

Motokonfrontacje to jedyna taka impreza w regionie. Stworzona dla motocyklistów i z myślą o nich… ale nie tylko. To dwa dni świetnej zabawy, dobrej muzyki i niezapomnianych wrażeń. Główną ideą są wielogodzinne rozmowy o motocyklach, wyprawach, naprawach, gadżetach i wszystkim co z pasją motocyklową jest związane. Organizatorami całego zamieszania są Mariusz i Wojtek, którzy jak sami o sobie mówią tworzą duet NIEDOSKONAŁY…za to imprezy wychodzą im perfekcyjnie.

31.05.2023 16:23
Krawczyńska z medalem i minimum na Mistrzostwach Europy Juniorów [FOTO]

Zawodniczka Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Martyna Krawczyńska podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Piasecznie wywalczyła brązowy medal uzyskując czas 17:00,17min. Wynik ten jest wypełnieniem normy (17:03.00) na Mistrzostwa Europy Juniorów, które zostaną rozegrane w sierpniu w Jerozolimie (Izrael).

29.05.2023 12:34    10
Piotr Łobodziński powołany do reprezentacji na Mistrzostwa Świata

Zawodnik Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Piotr Łobodziński został powołany na 2 Mistrzostwa Świata w biegach górskich i terenowych, które zostaną rozegrane w czerwcu w austriackim Innsbrucku. Powołanie jest rezultatem bardzo dobrych startów w Górskich Mistrzostwach Polski, w których Piotr zdobył srebrny i brązowy medal. - Forma Piotra jest coraz lepsza, nasz zawodnik w ostatnią niedzielę zwyciężył na 10 kilometrów w Biegu Akademicka Dycha rozegranym w Siedlcach. Na trudnej trasie uzyskał czas 31,25min – mówi Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

26.05.2023 11:42    5

Zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Piotr Łobodziński został powołany na 2 Mistrzostwa Świata w biegach górskich i terenowych, które zostaną rozegrane w czerwcu, w austriackim Innsbrucku.

24.05.2023 17:03    2
Finał wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarka na Stadionie w Łomży

22 i 23 maja Łomża będzie gościć młodych uczestników finału wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarka. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski przy ulicy Zjazd. Uroczyste otwarcie dla poszczególnych kategorii wiekowych zaplanowane jest o godz. 10:00 w poniedziałek i wtorek (22 i 23 V.2023).

20.05.2023 14:03    1
Miasto Łomża z „olimpijskim” wsparciem

Środki w wysokości prawie 3,5 mln zł ma otrzymać Miasto Łomża z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hal sportowych o lekkiej konstrukcji przy II LO i "Wecie". Oba projekty znalazły się na liście podmiotów pozytywnie zaopiniowanych do dofinansowania w ramach przedsięwzięcia pn. „Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

19.05.2023 12:45
Dąbrowski - Grabowska, mix na medal [FOTO]

Zawodnicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol wywalczyli kolejny medal Mistrzostw Polski. Tym razem w Słupsku podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach Piotr Dąbrowski i Wiktoria Grabowska biegnąc w mixie 2x2x400 metrów wywalczyli brązowy medal. - Nasza sztafeta przybiegła na trzecim miejscu za duetami Gimnazjonu Płońsk i Filipidesa Teresin. Sztafeta 2x2 x400m składa się z mężczyzny i kobiety, którzy biegają dystans 400 metrów dwu krotnie na około jedno minutowej przerwie. Bardzo ważne jest równomierne rozłożenie sił tak, aby idealne wystarczyło „mocy” do linii mety na drugiej cztery setce . Medal Piotra i Wiktorii odpowiednio jest ich piętnastym i siódmym „krążkiem” z Mistrzostw Polski – przyznaje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

16.05.2023 09:54    4
Dzień osób z niepełnosprawnościami – mecz integracyjny [VIDEO]

Moc atrakcji, muzyczny oraz rodzinny piknik integracyjny – tak wyglądał w Łomży Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Tradycyjnie już rozpoczął się integracyjnym meczem piłki nożnej rozegranym pomiędzy Zespołem Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży, a pracownikami Urzędu Miasta. Przed meczem minutą ciszy uczczona została pamięć zmarłego niedawno „piłkarskiego” reprezentanta łomżyńskiego magistratu – Adriana Jabłeckiego.

15.05.2023 14:49    2
Ogólnopolski Turniej Piłkarski Łomża CUP

Od 16 do 18 czerwca na Stadionie Miejskim w Łomży odbędzie się kolejna edycja turnieju Łomża CUP! W tym roku Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy reprezentować będą zawodnicy z rocznika 2010 prowadzeni przez trenera Marcina Sawko.

12.05.2023 10:50