Via Baltica nabiera kształtów 

  • 02.08.2016, 00:16 (aktualizacja 02.08.2016, 11:33)
  • Maciej Gryguc
Via Baltica nabiera kształtów
Nie ma sezonu ogórkowego w sprawie budowy ekspresowej drogi S61, czyli Via Baltica. O ile jej odcinek od Ostrowi Mazowieckiej do obwodnicy Szczuczyna pozostaje jeszcze w sferze zapowiedzi i poszukiwania finansów, to dla fragmentu od Szczuczyna do granicy kraju w Budzisku rozpoczęły się już procedury przetargowe.

Nad Via Baltica pracują przede wszystkim dwa oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W Białymstoku zakończyło się przyjmowanie ofert na dobudowanie drugiej jezdni do obwodnicy Szczuczyna. Zainteresowanie wykonaniem 6,5-kilometrowego odcinka wyraziło 14 firm. Jak zapowiada białostocka GDDKiA, przetarg powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, a sama budowa powinna się zakończyć do 2020 roku.

Tym, co będzie się działo się od obwodnicy Szczuczyna do istniejącej już obwodnicy Augustowa w rejonie Raczek (63 kilometry) zajmuje się oddział GDDKiA w Olsztynie. Jak informują jego przedstawiciele, trwa pierwszy z dwóch etapów postępowania przetargowego w tej sprawie - analizowane są wnioski o dopuszczenie do kolejnej fazy. Olsztyńscy drogowcy podzielili zadanie na trzy fragmenty: od Szczuczyna do węzła Ełk Południe (23 kilometry) zainteresowane są 22 firmy; Ełk Południe - węzeł Wysokie (20 km, ale wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku) - 22 firmy; Wysokie - Raczki (20 km) - 21 firm. 

Dla każdego z odcinków wybranych do złożenia ofert cenowych zostanie nie więcej niż 20 podmiotów, których "wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa" przekona inwestora. Oceniany będzie także proponowany termin realizacji (nie mniej niż 29 miesięcy, nie więcej niż 35). Podpisywanie umów przewidywane jest w trzecim kwartale 2017 roku. 

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe