Łomżyńskie MPK - rok ważnych wyzwań  

  • 26.02.2018, 16:55 (aktualizacja 26.02.2018 20:33)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Łomżyńskie MPK - rok ważnych wyzwań
Może to powiedzenie już nieco zużyte, ale mam przekonanie, że rzeczywiście wszyscy ciągniemy ten wózek, czy może raczej - autobus, w jednym kierunku - mówi Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacja ZB w Łomży.

Wszystkim zależy

W poniedziałek 26 lutego prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki oraz dyrektor MPK byli w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Odbyła się tam się uroczysta gala wręczenia certyfikatów "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Ponad 20 firm otrzymało te wyróżnienia z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy. Wśród laureatów znalazło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ZB w Łomży.

- Jest to wydarzenie niezwykle ważne ze względu na samą rangę i okoliczności: Pałac Prezydencki, osobisty udział głowy państwa, szefostwo "Solidarności", prestiżowe, nieliczne grono honorowanych firm. A wśród nich zaledwie dwa przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, w tym nasze. Jest to także wyróżnienie szczególnie cenne, ponieważ pochodzące ze środowiska "Solidarności", z własnej inicjatywy pracowników. Od dawna staramy się, aby sposób zarządzania MPK w Łomży miał charakter partycypacyjny. Pracownicy biorą udział w planowaniu, spotkaniach, dyskusjach o sprawach bieżących, ale i strategicznych dla firmy. Myślę, że wszyscy kierujemy ten wózek, czy może raczej autobus, w jedną stronę - mówi dyrektor Janusz Nowakowski.

Ideą konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.

- W codziennej pracy łomżyńskiego MPK czasami odbiegamy od standardowych rozwiązań, podejmujemy działania nietypowe, najczęściej dla budowania związku firmy z miastem, z mieszkańcami. I właśnie w stosunku załogi do tych przedsięwzięć wykraczających poza standard widzę najlepsze potwierdzenie, że ten sposób zarządzania zdaje egzamin, że kierowcy i pozostali pracownicy podchodzą do takich nowych wyzwań z wielkim zaangażowaniem. Bardzo wyraźnie widać, że zależy im na tym, aby nasze przedsiębiorstwo dobrze się kojarzyło, budziło sympatię, miało jak najlepszy wizerunek - dodaje Janusz Nowakowski.

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sarsiad
Sarsiad 27.02.2018, 08:42
MPK ma myjnie samochodową ,wiec udostepnijcie ja dla mieszkańców a będzie na siebie zarabiała.

Pozostałe