Miejsce, którego się nie zapomina 

  • 07.10.2019, 15:38 (aktualizacja 07.10.2019, 17:22)
  • Tylko dobre informacje
Miejsce, którego się nie zapomina
"Drogi Polonezie, dziękuję za gościnę, za piękny apartament a przede wszystkim za życzliwość pracowników" - napisała Hanka Bielicka. "Miło mi było gościć w tym hotelu" - fragment mowy rymowanej pozostawił w pamiątkowej księdze poeta Czesław Miłosz.

Joanna Mierzejewska kierująca recepcją i Konrad Kosakowski zajmujący się marketingiem w hotelu są zgodni: To nie tylko kurtuazja podyktowała wpisy najsłynniejszej łomżynianki, wielkiej gwiazdy estrady i laureata literackiej nagrody Nobla.

Pejzaż z bajki

Dzień, od którego historia najgościnniejszego miejsca w Łomży się zaczyna, to 19 kwietnia 1975 roku. Jak informowała ówczesna prasa, była to sobota, gdy liczne ważne osoby dokonały otwarcia Hotelu "Polonez" przy ul. Rządowej w Łomży. Był w tym gronie m. in. wicewojewoda białostocki Zenon Świtaj, przedstawiciele innych władz oraz reprezentanci turystycznej firmy  z Węgier. Od poniedziałku 21 kwietnia  hotel zaczął przyjmowanie gości, a trzech pierwszych otrzymało upominki. Jakie? Nie wiadomo. 

Nazwy Gromada i Polonez pojawiły się zresztą w Łomży już rok wcześniej, gdy od 1 stycznia 1974 ówczesna Ogólnopolska Spółdzielnia Turystyczna przejęła Hotel Miejski przy ul. Wiejskiej, aby powiększyć bazę noclegową w Łomży i wyszkolić personel przyszłej "perły w koronie" sieci Gromady.   

Nie ma zapisków kto zdecydował o lokalizacji obiektu, ale niewątpliwie ta osoba zasługuje na wszelkie honory ze strony Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej "Gromada" (tak zmodyfikowany został od 1976 roku skrót OST) . Pomysł postawienia hotelu w miejscu zapewniającym najpiękniejszy widok na Dolinę Narwi był  bowiem genialny. W dodatku zapewniający korzyści wszystkim stronom: gościom hotelu - wspaniałe wrażenia estetyczne, przedsiębiorstwu - atrakcyjny symbol, miastu - zapadającą w pamięć "wizytówkę" wśród podróżujących od strony Mazur, Białegostoku Suwalszczyzny czy Litwy.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe